Клуб „Валди“ – София спечели Състезанието по ориентиране за купа „Велинград“

0
91

Приключи Състезанието по ориентиране за купа „Велинград“. Клуб „Валди“ – София извоюва първо място в комплексното класиране сред 35 отбора със 104 точки, след тях се наредиха „Вариант 5″от Търговище със 74 т., а трети станаха състезателите от „Бегун“ – Варна с 55 точки. Медалите на победителите в различните категории и купите бяха връчени от заместник – кмета на община Велинград г-н Атанас Палигоров, г-жа Цвета Спасова – началник на отдел „Туризъм и реклама“ и от професор Атанас Георгиев – почетен председатвл на БФО.
       По традиция на това съствзание организаторите връчват и почетния приз „Страхил Паланов“ – при мъжете във възрастта, в която щеше да бъде големия велинградски спортист. Днес призът в категория М60 спечели Пламен Ганев от шуменския клуб“ Мадарски конник“ .
     За победителите във всички категории бяха осигурени предметни награди от спонсори.
     Пълното класиране от състезанието може да видите на страницата на Българска федерация по ориентиране.