В навечерието на най-светлия български празник – 24 май, Община Велинград отдаде заслужено признание на хората, посветили живота и труда си на просветата, културата и словото. На тържествена церемония кметът на община Велинград д-р Костадин Коев награди директори, учители, културни дейци и журналисти с отличията „Заслужил учител“, „Заслужил деятел на културата“, „Заслужил директор“ и „Вдъхновяващ партньор“.
Общо 41 изявени личности получиха плакети и признание за своя принос, професионализъм и отдаденост. В награждаването се включиха и заместник-кметовете Исмаил Моллов и Любомир Перчинков, които също връчиха отличия на заслужилите дейци.
Събитието премина в изключително топла и празнична атмосфера, изпълнена с уважение и признателност към хората, които всекидневно градят духовността на община Велинград.
В своето приветствие д-р Коев изрази искрената си благодарност към всички дейци на образованието, културата и медиите за тяхната всеотдайност и усилия да съхраняват и развиват духовните ценности в обществото.
Цветя и поздравления към отличените бяха поднесени и от името на Общински съвет. Награди връчиха също СРСНП – Велинград, общински координационен съвет на СБУ и Общински синдикат “Образование” “Подкрепа”.
Специален музикален поздрав към гостите отправи певицата Елица, която със своята харизма, завладяващ глас и невероятна енергия превърна вечерта в истински празник на духа.
Тържествената вечер се превърна в символ на признателност към хората, които със знание, талант и вдъхновение пазят жив българския дух.





