С огромна радост и гордост открихме новия STEM център в ОУ „Д-р Петър Берон“ – с. Биркова!
Центърът ще предоставя на учениците модерна и вдъхновяваща среда за обучение и развитие в три ключови направления:
“ Математика и информатика”, “Роботика” и “Дигитален дизайн и 3D прототипиране”
Специални гости на събитието бяха Красимир Вълчев – ексминистър на образованието, г-жа Дора Дулчева-Величкова – началник на РУО – Пазарджик, г-жа Мариана Зинкова – началник на отдел образование в община Велинград, както и директори на училища от област Пазарджик.
Празничната програма направи деня още по-вълнуващ с участието на младежка музикална формация с ръководител Катерина Мирчева и клуб по спортни танци „Импулс 2002“ с ръководител Мая Кондарева.
Благодарим на всички гости, ученици, учители и приятели на училището, които споделиха този специален момент с нас!
Вярваме, че новият STEM център ще бъде място за знания, иновации и бъдещи успехи за нашите ученици!





