„Ваканция, здравей! Да играем безопасно“ събра ученици в състезание по безопасност и реакции при бедствия

0
38
     „Ваканция, здравей! Да играем безопасно“ – под това мото премина съвместно мероприятие на РУ – Велинград, Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни и РСПБЗН – Велинград.
В инициативата участие взеха ученици от три учебни заведения на територията на община Велинград – ОУ „Христо Ботев“, ОУ „Неофит Рилски“ и ИСУ „Методий Драгинов“ – с. Драгиново.
     Мероприятието имаше състезателен характер и бе насочено към изграждане на практически умения у учениците за реакция при възникване на бедствени ситуации и пожари. Чрез различни демонстрации и задачи участниците показаха знания, бързина и работа в екип.
     В края на инициативата всички отбори бяха наградени от главен инспектор Орлин Грънчаров от РУ – Велинград, секретаря на МКБППМН Елисавета Миланова, инспектора от Детска педагогическа стая Георги Харисков и началника на РСПБЗН – Велинград Иван Гьошев.
     Наградите за участниците бяха осигурени от Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни.

Вашият коментар