Открит бе нов STEM център в СУ „Христо Смирненски“ – с. Света Петка

0
32
     Официално бе открит нов STEM център в СУ „Христо Смирненски“ – с. Света Петка.
     Събитието събра официални гости, представители на институции, образователната общност, директори на учебни заведения, учители, родители и ученици. Сред гостите бяха кметът на община Велинград д-р Костадин Коев, заместник-кметът Исмаил Моллов, началникът на РУО – Пазарджик Дора Дулчева-Величкова, началникът на отдел „Хуманитарни и социални дейности“ към Община Велинград Мариана Зинкова, както и директори на училища от общината.
     Директорът на СУ „Христо Смирненски“ Юмер Хамза приветства присъстващите и представи новите възможности, които STEM центърът ще предоставя на учениците.
     Новото учебно пространство включва два кабинета и лаборатория по направление „Природни науки“ и два кабинета по направление „Математика и информатика“, оборудвани със съвременни технологии и ресурси, които ще подпомагат практическото обучение и развитието на дигитални и аналитични умения.
     По време на откриването учениците представиха демонстрации и практически занимания, чрез които показаха възможностите на новия център и уменията, които ще развиват в модерната образователна среда. Гостите имаха възможност да разгледат оборудваните кабинети и технологичните решения, които ще подпомагат учебния процес.
     Новият STEM център в СУ „Христо Смирненски“ – с. Света Петка е още една стъпка към модерното и качествено образование, което поставя ученика в центъра на учебния процес и създава вдъхновяваща среда за обучение и развитие.

Вашият коментар