Велинград почете 150 години от безсмъртието на Христо Ботев

0
101
     Въпреки проливния дъжд, множество жители, ученици и учители се включиха в отбелязването на 150-годишнината от безсмъртието на Христо Ботев и загиналите за свободата на България.
     Панихида за загиналите отслужи енорийският свещеник отец Иван. В знак на признателност към делото на революционера и всички, отдали живота си за отечеството бяха поднесени венци и цветя.
     В програмата участие взеха Младежка музикална формация към ЦПЛР – ОДК с диригент Емил Балабанов и Ивайла Пукнева от ДЮВИШ„Звънче“, чиито изпълнения допринесоха за тържествената атмосфера.
     По традиция, в 12:00 часа прозвучаха сирените в памет на героите на България, а гражданите сведоха глава в минута мълчание.

Вашият коментар